Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je pátek, 07. 08. 2020, letní festival už skončil.

sub

Colours Talents

23. června:

5. ročník soutěže Česká spořitelna Colours Talents vyhrála skupina BraAgas. Zvítězila ve finálovém kole, které proběhlo na Indies Scope festivalu 2009 v sobotu 20. června v Kuřimi.

Hlavní hvězdou letošního ročníku Indies Scope festivalu v Kuřimi u Brna byl Jiří Pavlica a Hradišťan. Festival ale začínal již ve 14 hodin a to finálovým kolem 5. ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents. Finalisté vystoupili v pořadí Bardolíno, BraAgas, Ležérně vleže. Porotu složenou ze zástupců Indies Scope Records, Colours of Ostrava a hudebních publicistů nejvíce zaujalo vystoupení dámské skupiny BraAgas (http://braagas.com). Vítězky na pódiu pak neskrývaly překvapení, ale i nadšení ze svého úspěchu. BraAgas svým vítězstvím získali vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, následný pobyt v nahrávacím studiu Indies Studio a listopadové vydání CD. Návštěvníci festivalu Colours of Ostrava budou moci shlédnout vystoupení BraAgas v neděli 12. července v 15 hodin a scéně Indies Scope.

29. května:

5. ročník soutěže Česká spořitelna Colours Talents zná své tři finalisty. Jsou jimi kapely Bardolino, BraAgas a Ležérně vleže. Finálové klání, tentokrát již s živými koncerty, se uskuteční 20. června 2009 v rámci Indies Scope festivalu v Kuřimi u Brna. Festival tímto také uzavřel svůj line-up.

V sobotu 20. června se na nádvoří zámku města Kuřim uskuteční třetí ročník Indies Scope festivalu (dříve Colourscope), který pořádá hudební vydavatelství Indies Scope Records. Představí se zde řada interpretů vydávajících u Indies Scope Records. Letošní ročník ozdobí Jiří Pavlica a Hradišťan, kteří mimo jiné převezmou i zlatou desku za prodej alba Live. V současné době také Hradišťan představuje i svoji novou desku pro děti – Studánko Rubínko. Dále také zahrají Tomáš Kočko a Orchestr (folklór), Žamboši (folk) představí svoji novinku Přituhuje, Květy (alternativa), slovenští ZVA 12-28 Band (blues), Evolution Dejavu (Etno groove). Letošní ročník tedy opět potvrzuje žánrovou rozmanitost důrazem na kvalitu vystupujících souborů, stejně jako tomu byli v předchozích ročnících, kdy návštěvníci měli příležitost vidět Glena Hansarda a Markétu Irglovou, Gipsy.cz, Radůzu, Traband a řadu dalších.
Časový harmonogram:
13:30 otevření areálu
14:00 start finále soutěže Česká spořitelna Colours Talents (vstup volný)
17:30 vyhlášení výsledků soutěže
18:00 večerní část Indies Scope Festivalu 2009
Od 21:00 vstupné snížené na 50,- Kč
24:00 závěr festivalu

!! V případě nepřízně počasí je připraven náhradní prostor v kulturním zařízení města Kuřim, který je trvale odolný vůči všem povětrnostním vlivům v České republice. !!

Festival otvírá od 14:00 finále 5.ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents (na tuto část programu opět - tak jako v loňském roce - vstup volný) Finalisty z celkem 68 přihlášených skupin vybrala odborná porota složená ze zástupců festivalu Colours of Ostrava, Indies Scope Records a hudebních publicistů. Na webové stránce http://talents.freemusic.cz je možné si poslechnout skladby všech přihlášených kapel ve formátu mp3 a přečíst si jejich profily. Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Generálním partnerem soutěže je Česká spořitelna. Vítěz získá možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2009, který se letos koná od 9. do 12. července. Připomeňme, že minulé ročníky soutěže výrazně pomohly svým vítězům – v prvním roce skupině Posmrtné zkušenosti, Yellow Sisters, Prosti Dumi a Trio de Janeiro.

Letošní finalisté:

Bardolino - Kapela Bardolino sestavující se ze tří multižánrových instrumentalistů-Pavel Fischer-housle, Margit Klepáčová-cello, Camilo Caller-perkuse. Členové Bardolina se inspirují především moravskou a romskou lidovou hudbou, ale zároveň nezapřou své "klasické" hudební vzdělání. Bardolino vzniklo v loňském roce.

BraAgas – Čtyřčlenná, čistě dívčí kapela BraAgas vznikla na začátku roku 2007. Věnuje se interpretaci lidových písní ze Španělska, Katalánska, Okcitánie, Skandinávie, Balkánu. Na repertoáru má také Sefardské písně a středovéké písně z celé Evropy.
 
Ležerně a vleže – Valašská skupina hrající asijazz z valašska a vše ostatní. Vznikla v roce 1996 a na českých podiích nejsou žádní nováčci. V současné době hraje kapela Ležérně a vleže pouze v jednoduchém nástrojovém obsazení, tj. dvě kytary, baskytara, klávesy, bicí, trubka a zpěv.

Dále pokračuje festival od 18:00 večerní část programu, kde zahraje šest interpretů ze stáje Indies Scope Records v tomto pořadí:

Tomáš Kočko & Orchestr

Jiří Pavlica & Hradišťan

Žamboši

ZVA 12-28 Band

Květy

Evolution Dejavu

VSTUPNÉ: 250,- do konce června / 300,- na místě
web: http://www.indies.eu/festival/
Email: indies@indies.eu

 

29. ledna 2009:

Startuje již 5. ročník soutěže pro české world music kapely „Česká spořitelna Colours Talents“

Soutěž vyhlašuje pořadatel festivalu Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records za podpory České spořitelny

1. února 2009 se již popáté otevírá domácím world music kapelám šance vyhrát natočení vlastního alba a zároveň se představit na velkém mezinárodním hudebním festivalu. Vydavatelství Indies Scope Records a festival Colours of Ostrava za podpory České spořitelny totiž vyhlašují již 5. ročník soutěže „Česká spořitelna Colours Talents“. Soutěž je určena všem skupinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou (například: Irsko, Skandinávie, hudba z Afriky, Asie i jižní Ameriky) a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností.

Kapely mohou umisťovat své prezentace a tři hudební ukázky ve formátu mp3 do 30. dubna 2009 prostřednictvím webového formuláře na internetové adrese http://talents.freemusic.cz. Zde také zájemci získají přesné podmínky soutěže a další informace.

Mezi vítěze minulých ročníků patří kapely Trio de Janeiro, Prosti Dumi, Yellow Sisters a Posmrtné zkušenosti.

Odbornou porotou vybraní tři finalisté se živě představí 20. června na festivalu Colourscope v Kuřimi. Členové finálových kapel obdrží zároveň vstupenku na festival Colours of Ostrava 2009 a CD minulých vítězů soutěže.

Vítěz získá možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2009, který se letos koná od 9. do 12. července. Porota je složená z odborných kritiků, zástupců festivalu Colours of Ostrava a Indies Scope Records. Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Generálním partnerem soutěže i festivalu Colours of Ostrava je Česká spořitelna.

19. ledna 2009:

Pozor! Kapela TRIO DE JANEIRO, vítěz ročníku Česká spořitelna Colours Talents 2008, vydala u Indies Scope Records vynikající debutové album Malá černá domů. Více informací, mp3 zdarma i možnost poslechu a zakoupení na webu vydavatelství zde.

Vítězem letošního ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents se stala kapela TRIO DE JANEIRO. Gratulujeme!

Současná sestava "Tria" vznikla rozšířením původně tříčlenné skupiny (perkuse a bicí nástroje - Jan Jovbak, kytara - Mikuláš Horský, soprán saxofon - Jan Kasal) o vokalistku - Veronika Bartošová, basovou kytaru - Pavel Tichý a perkuse - Radim Slezák. Skupina v tvorbě kombinuje latinské, africké a moravské vlivy s jazzovou či funkovou rytmikou. V současnosti na vybraných koncertech hostuje trombonista Lukáš Moravec a tenorsaxofonista Petr Smékal, které je možné slyšet i na první studiové nahrávce Tria.

Skladby si můžete poslechnout zde.

Více se o kapele dozvíte na jejích stránkách zde.