Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je neděle, 12. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

25. 3. 2009              Jamie Cullum, David Byrne, Thievery Corporation nově na Colours!

Máme pro vás slíbená tři nová jména světové hudby, která vystoupí na letošních Colours:

Jamie Cullum - hvězda současného jazzpopu, držitel mnoha prestižních hudebních cen, byl nominován na Grammy, Brit Awards a dvakrát na Zlatý Globus. Nemá jediný problém pustit se do hip hopu, rád využívá beatboxing a ke klavíru si nechává postavit buben se šlapákem a speciálními efekty. Skvěle také ovládá kytaru. Dosud prodal víc desek než všichni angličtí jazzmani v historii - 4 milióny. Více info zde.

David Byrne - bývalý frontman Talking Heads, zosobňuje stejnou legendu jako před ním na Colours vystupující Robert Plant, Salif Keita, George Clinton či Marianne Faithfull. Přijede s početným týmem dvaceti pěti lidí – s velkou kapelou s tanečníky a programem písní, které napsal společně s mágem elektronické hudby Brianem Enem. Zazní jak skladby z aktuální desky „Everything That Happens Will Happen Today“, z kultovní „My Life in the Bush of Ghosts“, tak i ze tří alb Talking Heads produkovaných právě Enem. Více info zde.

Thievery Corporation - washingtonské duo Rob Garza & Eric Hilton představuje na elektronické lounge scéně klasiku, sofistikované průkopníky chilloutu. Vystoupí posílení o téměř dvacet doprovodných muzikantů. Jejich hudba mixuje trip hop, acid jazz i etnickou hudbu, jejich texty mají často politický obsah. Více info zde.