Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

3. 2. 2009              Startuje již 5. ročník soutěže Česká spořitelna Colours Talents

PŘIHLAŠTE SVOJI KAPELU, POVĚZTE O SOUTĚŽI KAMARÁDůM!!

Startuje již 5. ročník soutěže pro české world music kapely „Česká spořitelna Colours Talents“

Soutěž vyhlašuje pořadatel festivalu Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records za podpory České spořitelny

1. února 2009 se již popáté otevírá domácím world music kapelám šance vyhrát natočení vlastního alba a zároveň se představit na velkém mezinárodním hudebním festivalu. Vydavatelství Indies Scope Records a festival Colours of Ostrava za podpory České spořitelny totiž vyhlašují již 5. ročník soutěže „Česká spořitelna Colours Talents“. Soutěž je určena všem skupinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou (například: Irsko, Skandinávie, hudba z Afriky, Asie i jižní Ameriky) a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností.

Kapely mohou umisťovat své prezentace a tři hudební ukázky ve formátu mp3 do 30. dubna 2009 prostřednictvím webového formuláře na internetové adrese http://talents.freemusic.cz. Zde také zájemci získají přesné podmínky soutěže a další informace.

Mezi vítěze minulých ročníků patří kapely Trio de Janeiro (na fotografii), Prosti Dumi, Yellow Sisters a Posmrtné zkušenosti.

Odbornou porotou vybraní tři finalisté se živě představí 20. června na festivalu Colourscope v Kuřimi. Členové finálových kapel obdrží zároveň vstupenku na festival Colours of Ostrava 2009 a CD minulých vítězů soutěže.

Vítěz získá možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2009, který se letos koná od 9. do 12. července. Porota je složená z odborných kritiků, zástupců festivalu Colours of Ostrava a Indies Scope Records. Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Generálním partnerem soutěže i festivalu Colours of Ostrava je Česká spořitelna.