Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

9. 1. 2009              Trio de Janeiro vydali debutové album Malá černá domů

Kapela TRIO DE JANEIRO, vítěz soutěže Česká spořitelna Colours Talents 2008, vydala u Indies Scope Records vynikající debutové album Malá černá domů.

Více informací, mp3 zdarma i možnost poslechu a zakoupení na webu vydavatelství zde.

Trio de Janeiro není trio, jak by se zdálo podle názvu, ale sextet. Rytmicky bohatá směsice jazzu, funku a latiny využívá jak lidové motivy místní provenience, tak folkloristickou tvorbu zámořskou (za kterou lze s trochou nadsázky považovat snad i samotný jazz). Pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat nejednu improvizační plochu do pozoruhodně lákavé melodické struktury, ve které je pro pečlivější posluchače připraveno i několik hudebních žertů. Vítěz soutěže Česká spořitelna Colours talents získal své prvenství především nezměrnou energií prýštící z jejich hudby, ta se teď podařila přetavit na debutové album.

Kapela Trio de Janeiro ma svoji základnu v Litomyšli a svoji zálibu v tzv. “hot“ rytmech velice prozaicky.  „Inu, na latinky vždycky letěly holky. I když to označení není úplně přesné, protože nás posluchači jistě usvědčí v některých skladbách třeba z afrobeatu či prachsprostého obyčbeatu (rozuměj klasický rock hraný s nostalgií).“  A právě kombinování a fůze několika stylů přináší do tvorby TdJ napětí a nečekané a hudební zážitky.  To společně s výbušnou a nesmírně energickou zpěvačkou Veronikou Bartošovou dává kapele nesmírný potenciál, který se nyní snaží kapela předvést na album Malá černá domů.

Nahrávání alba Malá černá domů probíhalo v Indies Studiu v Brně u Broňka Šmida. Pohodová atmosféra ve studiu zasáhla je čitelná na CD, kde si  TdJ dovolilo ve skladbě Xibaba vzdát hold jihoamerickým sportovním komentátorům, „…snad uplně každý miluje fotbalové komentatory z jižní ameriky s jejich  gol gol gol gol gol gol goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool."