Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

20. 11. 2008              Kapela Delirious?, kterou znáte z Colours 2007, se vrací do ČR

Kapela Delirious ? se poprvé  objevila v ČR na festivalu Colours of Ostrava před dvěma lety a nyní v Čechách zahraje svůj poslední koncert před ohlášeným pozastavením činnosti v roce 2009. Máte jedinečnou možnost spatřit toto mimořádné hudební uskupení v klubu Roxy v Praze ve čtvrtek 18. 12. od 20 hod. Koncert je výjimečný také tím, že kapela, která je zvyklá na vyprodané stadiony, bude tentokrát svému publiku skutečně blízko. Kapacita klubu je totiž omezena, proto neváhejte a kupte si jedny z posledních vstupenek v předprodeji v síti Ticketpro!

Delirious?
O královstvích, králích a pohodě

Tak to opravdu nemá být. Jakmile kapely dosáhnou poloviny své druhé dekády, mají vybírat z čím dál omezenější nabídky. Teď už by se mělo vše skrývat za honosnými bránami rezidencí s upravenými příjezdovými cestami, žádné velké nasazení, spíš poklid a pohodička. Naštěstí se Delirious? nikdy k ničemu z toho neuchýlili. Místo toho se stalo něco většího, smělejšího a nebezpečnějšího, což kapelu dostalo do stavu vření, nové vlny inspirace a rozhodně ne pohody.

Království pohody (Kingdom of Comfort) je již 11. studiové album kapely. Co k němu říci? Od rakoviny, konzumu, strachu a neúspěchu až k naději a jednotě – to vše nabízejí Martin, Stu G, Stew, Tim a Jon-the-bassist na svém dosud nejrealističtějším a zároveň nejriskantnějším albu. Svými hymny, burcujícími tématy, hněvem a nejsyrovějším nábojem, jaký jste kdy slyšeli, vyprodukovali Delirious? své dosud nejhlasitější album. Z každé skladby ukapávají zajímavé motivy a melodie, které posluchače vtáhnou dovnitř a tam slova ostrá jako břitva odseknou vše nepravdivé či vyumělkované.

Vše začalo několika cestami do slumů v Indii a Kambodži. Setkáním s životem, kde chudoba není politickým termínem, ale osobní situací, s životem, který všem členům kapely vmetl do tváře nemilosrdné otázky. Prožívání pětihvězdičkového snu s sebou nese mnohem větší zátěž, obsahuje-li i projekty pro hladovějící a víru. Delirious? tedy své otázky přinesli do studia a vynořili se s tímto výsledkem: sestavou ze srdce ukovaných skladeb, které se vztekají i chválí, aplaudují i burcují, klopýtají i sprintují. Skladby jsou plné příběhů a osobních zkušeností, takže budete-li chtít najít a vnímat detaily, budete si muset pozorně poslechnout všechny songy jeden po druhém. Skladby mají navíc tolik pozoruhodných míst, že je zde není možné ani vypsat. Jestliže ale chcete drobnou ochutnávku, zkuste tento kousek textu:

„Dívej se, jak padám… přijde den, kdy se toto všechno sesype… Nemůžu uvěřit, že jsem se právě odvrátil od duší i dnes žijících v takovém pekle… dívej se, jak padám… zachraň mě z království pohody, kde já sám jsem králem. Zachraň mě z té zničující touhy po materiálních věcech… je místo ve tvém láskyplném náručí na takové věci dost silné?“