Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

23. 10. 2008              Craig Adams, gospelová hvězda letošních Colours, se vrací

Craig Adams, jedna z hvězd letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, se vrátí se svým gospelovým souborem The Higher Dimension of Praise v listopadu na severní Moravu.

V rámci podzimní přehlídky Caravan of Voices vystoupí tento charismatický hudebník 19. listopadu v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku, 20. listopadu v Kulturním domě Trisia v Třinci a o den později v Domě kultury Vítkovice v Ostravě. „Srdce festivalových diváků si Craig Adams a jeho zpěvačky získali především tím, že navzdory nefungující elektřině na hlavním pódiu po největší nedělní bouřce pokračovali ve svém strhujícím koncertu a dokázali publikum skvěle bavit a nabít neuvěřitelnou energií. Pro mnohé se tato neplánovaná improvizace stala vrcholem celého festivalu,“ říká Zlata Holušová, dramaturgyně Colours of Ostrava a Caravan of Voices.

Craig Adams, ctihodný neworleánský zpěvák, klavírista a respektovaný porotce Soul Grammy Awards se svým odvázaným souborem The Higher Dimension of Praise dokáže dostat publikum na celém světě. Hlasem vzývá Ježíše a přitom z něho prýští soul, rhytm´n´blues a gospelová jedinečnost, podporovaná sboristkami a obrovskou energií. A znalec world music Jiří Moravčík dodává: „Není dnes na cestách úžasnější gospel než ten od Craiga Adamse.“

Přehlídku Caravan of Voices pořádá Colour Production za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Městské části Moravská Ostrava a Přívoz. Generální partner: ArcelorMittal.

Bůh prý netančí, pouze rozjímá, přestože Woody Allen tvrdí, že spíš nad tím, kde sehnat v neděli instalatéra. Černoši to ale vidí jinak: tanečnice Nejvyššího stisknou v náručí, až mu dochází dech a chlapi přitom kolem metají kozelce. Ctihodný reverend pak všechno diriguje, Craig Adams rozžhavuje varhany do běla a v baptistickém kostele v Louisianě nastává spontánní gospelová mše, „mysterium, v němž se přítomní hrdinně odolávají úkladům Satanovým a prozpívávají se až k vrcholné extázi“. Královna gospelu Mahalia Jackson kdysi prohlásila: "Kdo zpívá blues, je v hluboké jámě a zoufale volá o pomoc. Gospel je opěrnou berlou života, nadějí se spasením". A Craig Adams ji o mnoho let doplnil: „Smutku se zbavíte jedině láskou a radostí. Tančete, zpívejte a zapomeňte na to, co vás potkalo". Gospel je totiž u amerických věřících o tom, že když se vrátí z nedělního kázání, jsou se silami na dně. Natolik se v kostele zpěvem a tancem přiblížili k Bohu, tolerujícímu, že ze smuteční pohřební mše se může vyklubat nekontrolovaná divočina mířící až kamsi do minulosti, k africkým rituálům.

www.myspace.com/musiccraigadams
http://www.youtube.com/watch?v=0NaWL7YaJQ0
http://www.youtube.com/watch?v=ZsXuAyUJ_FQ

Craig Adams & The Higher Dimension of Praise:
•    19. listopadu: kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek-Místek
Předprodej: síť Ticketpro
Cena: sezení 350 Kč, stání 250 Kč
•    20. listopadu: Kulturní dům Trisia, Třinec
Předprodej: Kulturní dům Trisia
Cena: v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč
•    21. listopadu: Dům kultury Vítkovice, Ostrava
Předprodej: Dům kultury Vítkovice, Městské informační centrum a Klub Templ
Cena: v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč