Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

6. 7. 2009              Ve čtvrtek 9. července v 15 hodin se otevřou brány Colours

Ve čtvrtek 9. července v 15 hodin se otevřou pomyslné brány Colours of Ostrava, velké hudební fiesty v zeleném srdci severomoravské metropole. Od 12 hodin ve čtvrtek na místě také začínáme s prodejem čtyřdenních i jednodenních vstupenek. Ve 12 hodin také začíná fungovat stanové městečko. Od čtvrtka vás na stanici Ostrava - hlavní nádraží a na Ústředním autobusovém nádraží budou čekat naše hostesky, které budou poskytovat veškeré informace o festivalu, jak se dostat do areálu atd. Zároveň všem příchozím na tyto dvě místa Hitrádio Orion nabídne odvoz batohů do stanového městečka zdarma.

Ve čtvrtek se rozběhne také veškeré zázemí připravené pro návštěvníky z celé České republiky i zahraničí: stanové městečko, kam si budou moci nechat příchozí na nádraží odvézt batohy, posílená doprava v Ostravě, stánky s nejrůznějším občerstvením, poprvé bankomat České spořitelny, zábavné atrakce, třídění a recyklace festivalového odpadu, zpáteční jízdenky Českých drah s prodlouženou vlastností, i info SMS zprávy zdarma a podobně.

Ve čtvrtek bude od 20 hodin hlavní scéna Česká spořitelna stage patřit slavnému současnému britskému skladateli Michaelu Nymanovi, který se svým jedenáctičlenným bandem zahraje výběr svých skladeb z filmů režisérů Petera Greenawaye („Prosperovy knihy“, „Umělcova smlouva“, Topení po číslech“ apod.), Michaela Winterbottoma („Wonderland“), Neila Jordana („Hranice lásky“) a samozřejmě z filmu „Piano“ (režie: Jane Campion). Druhým koncertem, který v první den proběhne na hlavní scéně, bude společné vystoupení českých Tata Bojs a korejsko-amerického Ahn Tria, kteří uvedou v překvapivých komorně - akustických úpravách nejznámější hity této kapely z Hanspaulky („Jaro“, „Tanečnice“, „Lasičky“, „Šťastnější“, „Pěšáci“, „Vesmírná“, „Toreadorská otázka“ či „Attention Aux Hommes!“) Zajímavostí je, že pro Ahn Trio, které jinak patří k předním světovým interpretačním tělesům vážné hudby, napsal několik skladeb i Michael Nyman a sám je má ve velké oblibě. Dočkají se třeba diváci na Colours společného vystoupení? Jisté je, že Ahn Tria se diváci dočkají samostatně v pátek v evangelickém kostele.

Vedle hlavního pódia rozjedou ve čtvrtek na scéně ve stanu svůj ukrajinsko-estonský firefolk kapela Svjata Vatra a představí se další česká jména – Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem a DJ Five, Michal Hrůza a další. V chapiteau začne také divadelní program performancí „Primární příznaky ztráty jména“ předního alternativního souboru Teatr Novogo Fronta a Bílé divadlo zahraje venkovní představení „Červený kohout letí k nebi“.