Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je neděle, 12. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

29. 5. 2009              Soutěž Česká spořitelna Colours Talents zná své tři finalisty

5. ročník soutěže Česká spořitelna Colours Talents zná své tři finalisty. Jsou jimi kapely Bardolino, BraAgas a Ležérně vleže. Finálové klání, tentokrát již s živými koncerty, se uskuteční 20. června 2009 v rámci Indies Scope festivalu v Kuřimi u Brna. Festival tímto také uzavřel svůj line-up.

V sobotu 20. června se na nádvoří zámku města Kuřim uskuteční třetí ročník Indies Scope festivalu (dříve Colourscope), který pořádá hudební vydavatelství Indies Scope Records. Představí se zde řada interpretů vydávajících u Indies Scope Records. Letošní ročník ozdobí Jiří Pavlica a Hradišťan, kteří mimo jiné převezmou i zlatou desku za prodej alba Live. V současné době také Hradišťan představuje i svoji novou desku pro děti – Studánko Rubínko. Dále také zahrají Tomáš Kočko a Orchestr (folklór), Žamboši (folk) představí svoji novinku Přituhuje, Květy (alternativa), slovenští ZVA 12-28 Band (blues), Evolution Dejavu (Etno groove). Letošní ročník tedy opět potvrzuje žánrovou rozmanitost důrazem na kvalitu vystupujících souborů, stejně jako tomu byli v předchozích ročnících, kdy návštěvníci měli příležitost vidět Glena Hansarda a Markétu Irglovou, Gipsy.cz, Radůzu, Traband a řadu dalších.
Časový harmonogram:
13:30 otevření areálu
14:00 start finále soutěže Česká spořitelna Colours Talents (vstup volný)
17:30 vyhlášení výsledků soutěže
18:00 večerní část Indies Scope Festivalu 2009
Od 21:00 vstupné snížené na 50,- Kč
24:00 závěr festivalu

!! V případě nepřízně počasí je připraven náhradní prostor v kulturním zařízení města Kuřim, který je trvale odolný vůči všem povětrnostním vlivům v České republice. !!

Festival otvírá od 14:00 finále 5.ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents (na tuto část programu opět - tak jako v loňském roce - vstup volný) Finalisty z celkem 68 přihlášených skupin vybrala odborná porota složená ze zástupců festivalu Colours of Ostrava, Indies Scope Records a hudebních publicistů. Na webové stránce http://talents.freemusic.cz je možné si poslechnout skladby všech přihlášených kapel ve formátu mp3 a přečíst si jejich profily. Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Generálním partnerem soutěže je Česká spořitelna. Vítěz získá možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2009, který se letos koná od 9. do 12. července. Připomeňme, že minulé ročníky soutěže výrazně pomohly svým vítězům – v prvním roce skupině Posmrtné zkušenosti, Yellow Sisters, Prosti Dumi a Trio de Janeiro.

Letošní finalisté:

Bardolino - Kapela Bardolino sestavující se ze tří multižánrových instrumentalistů-Pavel Fischer-housle, Margit Klepáčová-cello, Camilo Caller-perkuse. Členové Bardolina se inspirují především moravskou a romskou lidovou hudbou, ale zároveň nezapřou své "klasické" hudební vzdělání. Bardolino vzniklo v loňském roce.

BraAgas – Čtyřčlenná, čistě dívčí kapela BraAgas vznikla na začátku roku 2007. Věnuje se interpretaci lidových písní ze Španělska, Katalánska, Okcitánie, Skandinávie, Balkánu. Na repertoáru má také Sefardské písně a středovéké písně z celé Evropy.
 
Ležerně a vleže – Valašská skupina hrající asijazz z valašska a vše ostatní. Vznikla v roce 1996 a na českých podiích nejsou žádní nováčci. V současné době hraje kapela Ležérně a vleže pouze v jednoduchém nástrojovém obsazení, tj. dvě kytary, baskytara, klávesy, bicí, trubka a zpěv.

Dále pokračuje festival od 18:00 večerní část programu, kde zahraje šest interpretů ze stáje Indies Scope Records v tomto pořadí:

Tomáš Kočko & Orchestr

Jiří Pavlica & Hradišťan

Žamboši

ZVA 12-28 Band

Květy

Evolution Dejavu

VSTUPNÉ: 250,- do konce června / 300,- na místě
web: http://www.indies.eu/festival/
Email: indies@indies.eu