Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

Doprava

Jeďte na Colours vlakem - je to ekologičtější a ještě vám to přinese výhody!

Vlakem na Colours levněji
Pro držitele vstupenek na Colours platí zpáteční (tj. zlevněná) jízdenka z jakéhokoliv místa odjezdu do Ostravy a zpět s prodlouženou platností na celou dobu festivalu. Platnost je od 9. do 13. července, je nutné, abyste před koupí zpáteční jízdenky nahlásili na pokladně, že chcete zpáteční jízdenku na "Colours of Ostrava 2009". Sleva platí do všech stanic, kde je v názvu Ostrava. Zde přesné pokyny. 

Navíc: Sleva 10 % v předprodeji i na místě na vstupenky na základě předložení In-karty, na místě také na základě předložení jízdenky na festival (1 In-karta či 1 jízdenka = sleva na 1 vstupenku).Více info: www.cd.cz/cdbonus

Jízdní řády vlaků najdete zde - www.idos.cz

V době Colours budou posíleny noční vlaky, tramvaje a vypraveny speciální autobusy po Ostravě. Jejich přehled najdete zde

Nejblíže festivalovému areálu jsou tyto stanice a nádraží:

Vlak: Ostrava - Hlavní nádraží
Autobus: Ústřední autobusové nádraží
Vstup do areálu Černá louka: zastávka tramvají Výstaviště - konečná č. 10, 11, zastávka č. 9, 14, cca 100 metrů

Vstup do areálu Slezskoostravský hrad: buď přes areál Černá louka po lávce přes řeku (cca 700 metrů) nebo zastávka tramvají Důl Zárubek - č. 9 a 13

Parkování: dostatek míst je v centru Ostravy

Zde si mapu můžete stáhnout.

Doprava na Černou louku
Pokud přijedete do Ostravy vlakem na stanici Ostrava - Hlavní nádraží:
Hned u východu ze stanice je konečná tramvají. Zde nasednete na tramvaje č. 1, 2, 8, 12 a dojedete na zastávku Elektra (6. od nádraží). K tomu budete potřebovat jízdenku na 45 min. (12,- Kč), kterou dostanete ve výdejních automatech na nádraží. Zastávka Elektra je již v centru Ostravy a zde máte několik možností, jak se dostat k festivalovému areálu: pěšky přes náměstí Dr. E. Beneše, kde již uvidíte park a budovy výstaviště Černá louka, kde se nacházejí pokladny a vchody do festivalového areálu. Vzdálenost je cca 400 metrů.

Pokud přijedete do Ostravy vlakem na stanici Ostrava - Svinov:
Vyjdete z areálu nádraží na ulici Opavská (čtyřproudá ulice, která křižuje na mostě železniční koleje). Zde nastoupíte na tramvaj č. 6, s kterou pojedete až na konečnou stanici Výstaviště, či č. 9 a vystoupíte buď na zastávce Výstaviště, pokud půjdete do festivalového areálu Černá louka. Cesta trvá cca 15 - 20 minut.

Pokud přijedete do Ostravy autobusem na Ústřední autobusové nádraží:
Z nádraží vyjdete podchodem na ulici 28. října, kde nastoupíte na tramvaj č. 9 a 14 a vystoupíte buď na zastávce Výstaviště. Cesta trvá cca 3 - 5 minut.

Doprava do stanového městečka a na Slezskoostravský hrad
Příjezd do Ostravy autobusem: Příjezd na Ostrava ÚAN - pěšky směrem k Frýdlantským mostům (zastávka tramvaje „Náměstí republiky“), odkud pojedete tramvajemi č. 9, 13 ve směru „Důl Zárubek“

Délka jízdy cca 7 minut - výstup na zastávce „Důl Zárubek“ - pěšky ve směru Slezskoostravský Hrad – podle mapy 2. Stanové městečko se nachází cca 600 m od uvedené zastávky.

Příjezd do Ostravy vlakem:
a) na Hlavní nádraží - Z Hlavního nádraží v Ostravě - tramvajemi č. 1, 2, 8 na zastávku Náměstí republiky. Ze zastávky Náměstí republiky tramvajemi č. 9, 13 ve směru „Hranečník“ (je to opačný směr, než přijedete). Délka jízdy cca 7 minut - výstup na zastávce „Důl Zárubek“ - pěšky ve směru Slezskoostravský Hrad – podle mapy 2. Stanové městečko se nachází cca 600 m od uvedené zastávky.


b) na nádraží Ostrava - Svinov - Z vlakového nádraží Ostrava - Svinov - pěšky na tramvajovou zastávku „Svinovské mosty“. Odtud tramvají č. 9 na zastávku „Důl Zárubek“. Po cca 20 minutách jízdy výstup na zastávce „Důl Zárubek“ - pěšky ve směru Slezskoostravský Hrad – podle mapy 2. Stanové městečko se nachází cca 600 m od uvedené zastávky.

c) na nádraží Ostrava – Vítkovice - Z vlakového nádraží Ostrava - Vítkovice tramvají č. 11 na zastávku „Náměstí republiky“. Ze zastávky Náměstí republiky tramvajemi č. 9, 13 ve směru „Hranečník“. Délka jízdy cca 7 minut - výstup na zastávce „Důl Zárubek“ - pěšky ve směru Slezskoostravský Hrad – podle mapy 2. Stanové městečko se nachází cca 600 m od uvedené zastávky.
d) na nádraží Ostrava – střed - Postupujte stejně, jako při příjezdu autobusem.

Veškeré informace o MHD v Ostravě: www.dpo.cz