Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je úterý, 14. 07. 2020, letní festival už skončil.

sub

Colours Plus - výhody navíc se vstupenkou

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy

tř. 17. listopadu 15, 708 33, Ostrava-Poruba, planetarium.vsb.cz: zlevněné vstupné do planetária za 20,- pro účastníky Colours

+ dalekohled přímo v areálu festivalu
V pátek, sobotu a neděli, vždy od 12 do 18 hodin, bude v areálu Hradu umístěn speciální dalekohled pro pozorování Slunce. Zajímavé informace o Slunci pak návštěvníkům poskytnou přímo přítomní odborníci z řad zaměstnanců Hvězdárny a planetária Johanna Palisy.

Antikvariát a klub FIDUCIA
Nádražní 30, 702 00, Ostrava, www.antikfiducia.com
Antikvariát a klub Fiducia připravil pro Colours speciální doprovodný program, věnovaný industriálním a historickým památkám Ostravy.

Prohlídky a projížďky pořádané antikvariátem a klubem FIDUCIA jsou v tuto chvíli bohužel PLNĚ OBSAZENÉ. Poslední šancí pro zájemce o ně tak zůstává dostavit se na místo (viz níže) srazu účastníků a doufat, že se někdo z přihlášených nedostaví. 

Více informací o programu antikvariátu a klubu fiducia na www.antikfiducia.com.

10. 7. / 11.00, 12.30, 14.00
Šumná projížďka Ostravou historickým autobusem s vlečkou. Sraz účastníků vždy před antikvariátem a klubem Fiducia (vchod z Mlýnské ulice). Projížďkou bude provázet historik architektury a jeden ze spoluautorů filmových dokumentů Šumná města Martin Strakoš.

11. 7. / 10.00, 12.00, 14.00

Prohlídka Dolní oblasti Vítkovic, takzvaných ostravských Hradčan, s průvodcem.
Pro návštěvníky Colours of Ostrava zdarma + speciálně pro návštěvníky festivalu možnost výstupu na vysokou pec. Sraz účastníků před vrátnicí – tramvajová zastávka Vysoké pece.

9. - 11. 7. / 10.00 – 18.00 / Antikvariát a klub Fiducia

Výstava industriálních fotografií významného českého fotografa Jindřicha Štreita (fotografie Třineckých železáren).
 
9. -11. 7. / 10.00 – 18.00 / Antikvariát a klub Fiducia 

Sleva na knihy
pro návštěvníky Colours 5%.

Dětské workshopy klubu Fiducia 

10. 7. / 10.00: Dětský ateliér pro děti a jejich rodiče na jedné ze scén Colours
11. 7. / 10.00: Dětský ateliér pro děti a jejich rodiče v areálu technické památky Dolní oblast Vítkovice.
12. 7. / 10.00: Dětský ateliér pro děti a jejich rodiče na jedné ze scén Colours

Ateliery jsou určeny dětem ve věku od 5 – 15 let v doprovodu rodičů. Cílem ateliéru je vést děti ke kráse kolem nás a v nás, podnítit účastníky k experimentálním přístupům v oblasti výtvarného umění a prožít „jiné“ odpoledne, zažít spolu s rodiči „novou“ zkušenost. Stěžejní částí workshopu je praktická forma – aktivní tvorba dětí, případně  dětí  spolu s rodiči. V každém workshopu si účastníci vyzkouší jinou výtvarnou techniku, například malbu, koláž, práce s papírem, textilem apod.
 
Ateliér povede lektorka Marcela Lysáčková (*1958 v Karlových Varech), která se věnuje převážně uměleckému oděvnímu návrhářství a malbě. Její autorské módní přehlídky překračují hranici užitého umění, propojují práci s materiálem, lidským tělem v prostoru, pohybem a hudbou-zvukem. K posledním akcím patří série přehlídek pro firmu Lanex, kdy vytvořila oděvy lan, technických vláken a dalších produktů této firmy. V roce 2006 byla lektorkou výtvarného workshopu Noc Pohádek pro děti a rodiče Galerie výtvarných umění v Ostravě a Výtvarných kurzů ve Slavičíně. Od roku 2008 vede jednou měsíčně dětské ateliéry v klubu Fiducia. V současné době žije a tvoří v Ostravě.
 
Sponzory akcí antikvariátu a klubu Fiducia na Colours of Ostrava jsou Vitkovice Machinery group
, Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Ostrava a Nadace OKD.

Zoo Ostrava

vstup v ceně dětské vstupenky - 50 Kč (sleva 30 Kč)

Michálkovická 197, Ostrava, tel.: 596 241 269, www.zoo-ostrava.cz, otevírací doba: 9 - 19 hod. (pokladny a pavilony se zavírají v 18 hod.)

Zoo Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době je zde chováno více než 270 druhů zvířat v 1400 jedincích. Doprava: Městskou hromadnou dopravou, trolejbusy č. 101 (výchozí stanice - Hlavní nádraží), č. 104 (výchozí stanice - Náměstí republiky). Do zoo se z festivalového areálu dostanete také pěšky - cca 20 minut chůze.