Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je středa, 15. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

Čt 9. 7. 2009, 00.00 - 01.00              Tent stage / Indies Scope scéna (neděle)

Zakladatel hnutí Psalm Drummers - bubeník a perkusista Terl Bryant v současné době vystupuje s různými umělci, za nejvýznamnější lze považovat koncertování s baskytaristou John Paul Jonesem (ex Led Zeppelin). Mezinárodní hnutí bubeníků Psalm Drummers vzniklo v roce 1996 ve Velké Británii právě z popudu Terla Bryanta, tehdejšího bubeníka skupiny Iona. V současné době sdružují Psalm Drummers několik desítek profesionálních i amatérských bubeníků napříč Evropou. Jak název napovídá, Psalm Drummers nejsou jen o rytmech, ale přinášejí úžasný a vzrušující rozměr radosti, jednoduchosti spolu se soucitem a poznáním. Žalmy (Psalms) nás vybízejí, abychom se spolupodíleli na ohromném, harmonickém řádu, který Bůh stvořil. Psalm Drummers do tohoto řádu přinášejí živost a sílu rytmu naší existence. Na Colours of Ostrava letos vystoupí Terl Bryant s bubenickým seskupením Red Drum.

Terl Bryant je uznáváným bubeníkem a perkusistou stejně jako i tvůrcem a učitelem. Je zakladatelem Psalm Drummers (Mezinárodní misijní sdružení bubeníků), cestoval a nahrával s mnoha interprety zvučných jmen včetně John Paul Jones (Led Zeppelin), Faith Hill, Iona, Peter Murphy (Bauhaus), Roddy Frame, Steeleye Span, Barbara Dickson, Matt Redman a dalších.
 
Jerry Brown je v současné době hráčem na bicí v ikoně britského popu Girls Aloud a jeho osobní hudební profil zahrnuje jména jako Will Young, Ms Dynamite, Tina Turner, Jamelia, Courtney Pine a mnoho dalších. Jerry Brown je uznávaným učitelem, který vystupoval rovněž na UK´s Drummer Live. Vydal DVD školu s názvem Inspiration.
 
Harry Hands Morgan  má za svou kariéru perkusisty na svém kontě spolupráci s umělci zvučných jmen jako Billy Ocean, Keith Richards, Phil Collins, Des´ree, Ron Kenoly, Andre Crouch a mnoho dalších. Harryho nadšení se projevuje ve všem, co dělá.
 
Spolu s dalšími třemi českými bubeníky (Samuel Bocek, Libor Orel a Ivo Sedláček) vystoupí pod názvem Red Drum.