Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je neděle, 12. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

So 11. 7. 2009, 21.00 - 22.15              Česká spořitelna stage

Bratři v triphopu a černošská kráska. Elektropopové písně s příměsí psychedelie, rocku, rhythm and blues a soulu. Sametový hlas zpěvačky a potemnělé texty. Světoznámá kapela, která dokázala prodat šest miliónů desek má také v Čechách pověst kultovní záležitosti.

Když Morcheeebu (ve volném překladu „cesta marihuany“) v polovině 90. let bratři Paul a Ross Godfreyovi zakládali, nemohli tušit, že se brzy promění v jukebox celoplanetárních hitů. Už první dvě alba – „Who Can You Trust“ a „Big Calm“ – se stala bestsellery. „Použili jsme to, z čeho vycházíme, což je anglická tradice tanečních beatů – a sáhli jsme po co možná nejvíce podnětech, abychom dosáhli snivé, zakouřené, psychedelické atmosféry,“ řekl tehdy Paul Godfrey. Syntézu zvukově originální elektroniky, kytarových ornamentů a hlasu tehdejší zpěvačky Skye Edwardsové dobová kritika přivítala slovy: „Jedny z nejkrásnějších sbírek o trápení, které nám kdy anglická kapela dala.“

Písně vzdalující se jakékoliv kategorizaci dokáže Morcheeba přesvědčivě podat na koncertech, i v tomhle směru se zařadila mezi světovou špičku. Hity „Trigger Hippie“ nebo „Rome Wasn't Built in a Day“ si navíc okamžitě přivlastnili také filmaři a tvůrci reklam; staly se soundtrackem 21. století.

Po odchodu Skye Edwardové se Morcheeba poohlédla po dalších zpěvácích a poslední, nadšeně přijaté album – „Dive Deep“ – se jimi doslova hemží. Ženou, černou kráskou, upoutávající největší pozornost, se stala Manda Zamolo.

„Hudba je vždycky emoční zážitek. Našimi novými písněmi jsme chtěli vyjádřit to, co právě cítíme. Fanoušci nám vždycky říkali, že naše hudba má terapeutické schopnosti, účinkuje jako lék na skepsi a nečinnost. Název Dive Deep představuje metaforu. Tak jako lze kdykoliv plavat ke dnu oceánu, můžete se potopit i sami do sebe a zápasit s vlastními mořskými příšerami,“ řekl k albu „Dive Deep“ Paul Godfrey.

Skupinu v současnosti vedle bratrů Godfreyových a Mandy Zamolo tvoří ještě zpěvák a baskytarista Bradley Burgess, programátor a klávesový hráč Andy Nunn a bubeník Andy Robertson.

V této sestavě se také představí Na Colours of Ostrava, kde představí skladby z alba „Dive Deep“, ale i všechny své legendární hity.