Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je středa, 15. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

Ne 12. 7. 2009, 13.45 - 14.45              Czech stage

Hudební skupina Veselá bída vznikla v roce 2000  na popud zpěváka Františka Segrada, který ukončil hostování ve skupině Čechomor a  inicioval  založení  nové  skupiny  s  podobným  tématickým zaměřením. Za necelé  2 roky vydala skupina první demo CD, v létě 2005 pak CD „Nebozízek“ v nakladatelství INDIES Brno.

Členové kapely Veselá bída:

František Segrado – zpěvák, textař, hráč na fujaru
Jako zpěvák začínal s bigbeatovou kapelou Hifi 100, poté se věnoval tvorbě textů pro folkovou kapelu Gde gdo. 17 let zpíval s pražskou rockovou kapelou Dobrohošť se kterou nahrál CD. Několik let hostoval v kapele Čechomor, na jejíchž dvou CD se také podílel. V roce 2003 nazpíval tři písničky na album Michala Horáčka a Jardy Svobody „Tak to chodí“.  Jako zpěvák účinkoval v roce 2003 v televizních pořadech Prima jízda, Snídaně s Novou, Paškál, Noc s Andělem, Hvězdy na Vltavě a Bolkoviny. Petr Hapka a Michal Horáček pro něj chystají další písničky na připravovaném albu.

Karel Proisl – baskytarista a zpěvák
Hudební kariéru začal v bigbítové kapele Hifi 100, pokračoval v country kapele Křováci, ve folkové kapele Gde gdo, potom opět v bigbítu, cimbálovce, v jazzové kapele Jazzevčík a následovala country kapela Countrysorry a funky.

Jan Volčík – houslista
Hrát začal v country kapele Křováci a ve folkové kapele Gde gdo, od roku 1980  hraje v cimbálové muzice Jasénka na violu.

Evžen Proisl – klávesové nástroje, zpěv, tvorba aranží
Před Veselou bídou se věnoval tvorbě relaxační  a scénické hudby.

Aleš Mrnuštík – kytara, zpěv
První kapela, ve které hrál byla hardcore kapela nesoucí název Comedy Cappers. Před kytarou vyzkoušel celou řadu hudebních nástrojů: piano, harmonium, kostelní varhany, okarína, housle, harmonika, flétny, žestě a bicí. V současné době hraje i s kapelou Ležerně vleže.

Diskografie

Media