Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je středa, 15. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

Pá 10. 7. 2009, 15.30 - 16.30              Czech stage

Vznik instrumentálně rockové kapely Slow Tension se datuje ke konci roku 2003, kdy kytarista Jiří Vratislav s klávesistou Jakubem Vašicou zkomponovali a nahráli doprovodnou hudbu k Bergmanově divadelní hře Sedmá pečeť pro brněnský školní divadelní soubor.
 
V polovině roku 2004 se přidává Jakub Juchelka na bicí a Petr Bartolotti. Kapela začíná tvořit progresivně rockový reprtoár, aby začátkem následujícího roku začala hrát po klubech a malých festivalech. Kapela se také účastnila několika hudebních soutěží.
 
V roce 2006 Slow Tension natočili svou debutovou devítiskladbovou desku s názvem "Exit", jenž spatřila světlo světa až na začátku roku 2007. Skladba "Equation" našla uplatnění v poupravené verzi v krátkém filmu "Logr" od filmového souboru Banda Trotlů. Bezprostředně po realizaci alba "Exit" z kapely odchází bubeník Jakub Juchelka i baskytarista Petr Bartolotti a do kapely postupně přichází baskytarista Marcel Foltas a Aleš Ružička na post bubeníka.
 
Kapela během let 2007 a 2008 koncertuje po klubech a festivalech, úspěšně se účastní soutěže "Setkání kytaristů" a zároveň pracuje na nových skladbách pro chystané druhé, rovněž instrumentálně pojaté CD, které se natáčí na přelomu března a dubna roku 2009 a vychází pod názvem "Inner Fragments".

Kapela byla vybrána diváky a odbornou porotou jako zástupce loňského Setkání kytaristů.
Setkání kytaristů je festival kytarové hudby různých žánrů a stylů, který probíhá tradičně na podzim v Ostravě a ve Zlíně. Více na www.setkanikytaristu.cz.

Diskografie

Media