Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je neděle, 12. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

Čt 9. 7. 2009, 00.00 - 01.00              Czech stage

Evolution Dejavu hrající ethno-grove je šesti členná partička ovlivněná nejen Ostravským undergroundem a industriálem, ale také ve velké míře ethnem a world music. Evolution Dejavu to je DJ, bicí, elektrická kytara, bass kytara, zpěv a pestrá škála netradičních nástrojů a zvuků z celého světa (didjeridoo, kožené barely, djembe, darbuka, dholl, perkuse, dhondo atd.). Členové kapely vyrůstali na hudbě kapel Fundamental, Transglobal underground, Asian Dub Foundation, The Prodigy - nezapřou energickou koncertní palbu. Rytmicky bohatá směsice tanečních beatů, afrických, arabských, ale také šamanských rytmů, obohacena o pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat hned několik hudebních ploch.
Variabilita zpěvu umožňuje kapele pohybovat se na ploše taneční hudby, rocku, raga, ale také šamanismu, až tranzu. Nutno dodat, že v hudbě Evolution Dejavu je vyzdvihována mnohdy DJ což může znít pro některé překvapivě, ale je tomu tak záměrně.
Fanoušci již měli možnost shlédnout koncerty v klubech v Rakousku a Polsku. V Polsku debutovala kapela v budově Wroclawské opery v podobě živého hudebního doprovodu němého filmu "Tabu" režiséra W. Murnoa z roku 1931 na pozvání tamního filmového festivalu Era Nowe Horyzonty. Kapela byla v roce 2004 vyhlášena jako objev festivalu Colours of Ostrava. V roce 2007 jela v Polsku turné Zywiec summer tour mimo jiné s  M. Sadowskou, Pink Freud, a DJs. S kapelou si zahostovali mj. Bapi Das Baul. Perkusisté kapely doprovázeli tibetskou zpěvačku Yunghen Lhamo v rámci ostravského festivalu Caravana of Voices.
Koncerty kapely jsou pro účastníky jako projížďka rychlíkem… Od prvních tónů a rytmů jde hlavně o tanec a kapela bombardující z pódia energii vám moc k oddechu času nedá.

Aktuální sestava Evolution Dejavu:
D.O.  – David Žyla – Vocal, djembe, darbuka, bass drums, dhól, elektrická kytara, Brumle
Rebellion – Petr Šaffa – Electronic parts (samplers & synthesizers)
Marowski – Marek Zeman – baskytara, bass drums
Bart – Petr Bartoš – didgeridoo, flétna, elektrická kytara, bass drums, darbuka
Rossi – Tomáš Rosi – darbuka, bendir, kaval
Jenny – Jan Krompolc – drum kits
Barča – Barbora Obozněnková – performance, tanec
Ležák – Michal Gíža – zvukař

Diskografie

Media