Generální partner
Generální partner - Česká spořitelna
Logo Ostrava

Dnes je neděle, 12. 07. 2020, letní festival už skončil.

4 3 2 1

Ne 12. 7. 2009, 14.00 - 15.30              Kostelní scéna

Máme první programovou změnu: vystoupení formace Eternal Seekers (Lenka Dusilová, Clarinet Factory, Beáta Hlavenková) v neděli na kostelní scéně nahradí koncert Clarinet Factory, klarinetového kvarteta, spolu s perkusionistou Alanem Vitoušem. Lenka Dusilová podstoupila akutní zdravotní zásah a nemůže v neděli vystoupit. Koncert Clarinet Factory v prostředí kostela se stane jistě stejně zajímavým a inspirujícím zážitkem.

Clarinet Factory:

Jindřich Pavliš, Luděk Boura - klarinety
Vojtěch Nýdl – klarinety, zpěv
Petr „Pepino“ Valášek – basklarinet 

Během večera zazní převážně vlastní skladby a písně, vycházející z křížení nejrůznějších žánrů, jimiž kvarteto za uplynulých 15 let prošlo.

Program bude vycházet jednak ze staršího alba Echoes From Stone, ale rovněž z novinek chystaných pro novu desku. Posluchači tak budou mít možnost v koncertní podobě slyšet Orlík – vítěznou skladbu v International Songwritting Competition, dnes již proslulou minimalistickou inspiraci Vltavu, ale i písně, improvizace a meditace, ovlivněné klasikou, jazzem etnickou hudbou, nebo zvuky elektronicke tanecni scény. Soubor je znám nejen na poli tzv. klasické hudby, ale věnuje se po celou svou historii spolupráci s osobnostmi napříč žánry. Ještě pod původním názvem České klarinetové kvarteto“ natočili klarinetisté CD Tenerife Blues s Janou Koubkovou (s níž podnikl i hudebně poznávací cestu do Senegalu), spolupracovali s Radkou Fišarovou  na  „retro“ písničkovém projektu Rapsodie v černém a také si zahráli se Cissoko Brothers – senegalskými koristy. Na druhé straně se jejich crossoverové koncerty staly nepřehlédnutelnými událostmi v komorních cyklech České filharmonie, FOKu nebo Filharmonie Brno.

V loňském roce se Clarinet Factory stali hosty pražského koncertu Bobby Mc Ferrina .  V říjnu pak na festivalu Struny podzimu pokřtili album Eternal Seekers, společný projekt CF, Lenky Dusilové  a Beaty Hlavenkové, mimořádně oceňovaný kritikou i posluchači.

V dubnu soubor společně s Alanem Vitoušem uvedli hudbu k baletu Spor aneb Dotyky a Spojení v Národním divadle Moravskoslezském. Na podzim by pak mělo být dokončeno nové album, pracovně zatím pod názvem Clarinet Factory featuring Alan Vitouš.

O aktuálních projektech více na:
www.clarinet-factory.cz
www.eternalseekers.cz